Pozoruhodnosti Egypta

vydáno 7. června 2015

Návštěvníci, kteří se vydají na dovolenou do Egypta, jsou překvapení, když zjistí, že tyto legendární pyramidy jsou pouhou špičkou archeologického ledovce. Faraónské národy, staří Řekové, Římané, křesťané a vládci arabské dynastie, ti všichni se podíleli na vzniku egyptského architektonického bohatství.

Zájezdy do Káhiry

Když poletíte na zájezd do Káhiry, ve středověkém jádru tohoto krásného města uvidíte nespočetné množství památek, které se zde dochovaly od jeho založení. V Luxoru, místo starověkých Théb, se nachází doupě bohatých pohřebních komor, které patří mezi nejvíce impozantní památky z celého starověku. Dále na jih u Asuánu jsou uloženy chámy, které píší svědectví o síle archaických bohu a všemocných faraónů. Právě zde se nachází řeka Nil, která byla prozkoumána starými egyptskými plachetnicemi - felucca, které musely zdolávat prudké větry a mnohdy převládající proudy.
 


Na západě Egypta převládá především poušť, která se táhne až na Saharu a kromě písku se v ní občas nachází také malinkaté ostrůvky plné zeleně - oázy. Středověké pevnosti, které se ukrývají právě zde, v sobě ukrývají bublající prameny a strašidelné skalní útvary. V krásně křišťálové vodě v Rudém moři leží úžasné korály obklopené vodním bohatstvím podmořského života. V poušti Sinai mohou návštěvníci vystoupit na horu, kde se nachází klášter Svaté Kateřiny, a kde Bůh promlouval s Mojžíšem, a strávit tam tak dny v klidné blaženosti.

Ačkoli je Egypt jedna z politicky stabilních zemí, novodobý Egypt se neobejde bez problému. Třicet let autoritářské vlády, nevyrovnaná ekonomika a rostoucí životní náklady vyvolávají občasné sociální nepokoje. I přesto jsou Egypťané hodně přátelští a milí. Turistům, kteří do Egypta zavítají, přinesou stejně krásný zážitek, jako si odnesou při pohledu na historické památky.

Oblíbené zájezdy Egypt

ABU DABBAB BEACH (El Malikia)

ABU DABBAB BEACH (El…

****
Egypt, Marsa Alam
Premium Grand Horizon

Premium Grand Horizon

****
Egypt, Hurghada
HAPPY LIFE RESORT MARSA ALAM

HAPPY LIFE RESORT…

****
Egypt, Marsa Alam

Podobné články

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím