Parametry hledání
Upravit parametry
Uložit a hledat
Typ zájezdu
Délka pobytu
Cena
Úroveň ubytování
Cestovní kancelář
Uložit a hledat

Dovolená a zájezdy Ekvádor

Nalezeno 11 výsledků

Lokality země Ekvádor

Ekvádor dovolená a zájezdy 2023 / 2024

Dovolená Ekvádor. Lákají vás letoviska s krásnou přírodou, nádhernými plážemi ale i bohatou historií? Pak je pro vás Ekvádor, který leží na rovníku a zároveň je jeho pobřeží omýváno vodami Tichého oceánu, jako stvořený! Destinace se nachází v Jižní Americe, jejími sousedy jsou Kolumbie na severu a Peru na jihovýchodě. Součástí Ekvádoru jsou rovněž také Galapágy. Dovolená v Ekvádoru vás naprosto okouzlí, ať už se bude jednat o přírodní scenérie, rozmanité památky nebo místní zvyklosti.

Zájezdy do Ekvádoru můžete absolvovat také formou all inclusive, která vám zajistí naprosto poklidnou dovolenou bez jakýchkoliv starostí. Pokud tedy preferujete zájezdy do rušnějších letovisek, kde naleznete bohatý kulturní i zábavný noční život, je pro vás Ekvádor to pravé místo! Dovolená v Ekvádoru je zárukou nekonečného množství nových zážitků, na které budete ještě léta vzpomínat.

Zaujalo vás toto letovisko a rádi byste se o něm dozvěděli více? Ekvádor je stát v Jižní Americe, který leží na rovníku a zároveň je jeho pobřeží omýváno vodami Tichého oceánu. Země je rozdělena na 24 provincií a dělí se na 3 odlišné geoklimatické celky, z nich každý má naprosto odlišné podnebí. Zájezdy do Ekvádoru si vás získají nejen díky naprosto skvělé atmosféře této země, ale i bohatým kulturním životem a spoustou další zábavy.

Zájezdy do Ekvádoru

Ekvádor má na výběr hned z čtyřiadvaceti provincií, můžete si tak tedy vybrat místo, které vám bude přesně vyhovovat. Dovolená v Ekvádoru vám zajisté splní všechna vaše očekávání, odpočinete si od každodenního stresu a nabijete se novou pozitivní energií. Zájezdy do Ekvádoru jsou pro vás k dispozici také ve formě all inclusive, která vám zajistí naprosto bezproblémový pobyt v této nádherné zemi.

Dějiny Ekvádoru

Indiánský stát na území Ekvádoru byl v 15. století poražen vpádem říše Inků, jejíž centrum se nacházelo na území dnešního Peru, ale již roku 1534 byl Ekvádor dobyt Španěly, kteří indiány zotročili na 300 let a Ekvádor se stal součástí místokrálovství Peru, poté byl připojen k místokrálovství Nová Granada. Od roku 1822 do roku 1830 byl Ekvádor součástí Velké Kolumbie, poté se z něj stal samostatný stát. Ve 20. století se v zemi projevila politická destabilizace a časté střídání civilních a vojenských vlád. V letech 1950 až 1970 proběhlo několik státních převratů. V letech 1940 až 1942 proběhla neúspěšná válka s Peru, při které Ekvádor ztratil část vnitrozemí. V roce 1979 byl obnoven civilní demokratický režim.