Parametry hledání
Upravit parametry
Uložit a hledat
Typ zájezdu
Délka pobytu
Cena
Úroveň ubytování
Cestovní kancelář
Uložit a hledat

Lokality země Albánie

Albánie dovolená a zájezdy 2023 / 2024

Dovolená a zájezdy Albánie. Láká vás prožít dovolenou v exotických zákoutích jihovýchodní Evropy? Vydejte se s námi do letoviska Albánie na Balkánský poloostrovv, a prožijte zajímavou dovolenou v této pohádkové destinaci. Dovolená v Albánii je přímo stvořená pro milovníky bohaté historie a příznivce poznávání odlišných kultur, kteří se rádi seznamují s cizími zvyky a rituály. Jedině v Albánii se seznámíte s jedinečnou kulturou a rozmanitým obyvatelstvem. Albánie se administrativně dělí do 12 krajů, 36 okresů a 351 obcí.

Zájezdy do Albánie vás seznámí s naprosto odlišnou kulturou a náboženstvím, zajímavým obyvatelstvem a bohatou, zajímavou historií, která rozhodně stojí za povšimnutí. Dovolená v Albánii je zárukou skvělých zážitků a nezapomenutelných vzpomínek, které vás budou ještě dlouho provádět. Pokud si tedy ještě stále nejste jisti, ale řadíte se mezi příznivce bohaté historie a rozmanité kultury, neváhejte a vydejte se s námi na dovolenou do Albánie právě teď.

Zájezdy Albánie

Léto se rychle blíží a vy stále nejste rozhodnuti, kde strávit svou letní dovolenou? Pokud se řadíte mezi příznivce zajímavého kulturního života a bohaté historie, pak se s námi vydejte na Balkánský poloostrov, kde naleznete malebné letovisko Albánie. Albánie je parlamentní republikou a tržní ekonomikou. Reformy a transformace trhu otevřely zemi zahraničním investicím, zejména co se týká rozvoje energetického průmyslu a dopravní infrastruktury.

Dovolená v Albánii

Zdá se vám Albánie jako ideální místo pro strávení vaší letní dovolené? Pak neváhejte a vydejte se s námi do této oblasti, která oplývá bohatou historií a zajímavým kulturním bohatstvím, které vás zajisté zaujme již na první pohled. Dovolená v Albánii je přímo rájem pro milovníky historie a výletů na zajímavá místa, pokud se k nim tedy řadíte, neváhejte a vydejte se zde s námi! Podnebí je ryze středomořské. Na pobřeží panují suchá horká léta s průměrnou teplotou okolo 25 °C a mírné vlhké zimy s teplotou okolo 7 °C. V hornatém vnitrozemí dosahuje průměrný roční úhrn srážek až 2000 mm.

Cestovní ruch Albánie

Turistický potenciál Albánie je perspektivní a bezesporu vysoký. Klima je příjemné, albánské pobřeží Jaderského a Iónského moře má délku asi 420 km. Mezi nejvýznamnější turistická střediska patří okolí Drače a riviéra mezi Vlorou a Sarandou. Staví se nové ubytovací kapacity s požadovanou vybaveností jako jsou restaurace, pizzerie, kavárny a samoobsluhy. Albánie v posledních letech usiluje o zlepšení kvality pláží a jejich okolí a také o vytvoření podmínek pro využívání volného časů turistů ve večerních hodinách. Podle statistiky Ministerstva turistiky Albánské republiky v roce 2004 navštívilo zemi 375 000 zahraničních turistů.