Vysoké Taury - Schareck
Poznávací zájezdy Rakousko. Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! My se pokusíme zdolat třítisícovou horu Shareck. Výstup za výhledy však nebude zcela zadarmo. Čeká nás velké převýšení i několik zajištěných vzdušných pasáží. Z vrcholu hory Schareck jsou krásné výhledy na celé Vysoké Taury s monumentálním Grossglocknerem. Na východě spatříme Nízké Taury a Dachstein. Na severu Berchtesgadenské Alpy, na jihu pak Alpy Julské.
Z vrcholu hory Schareck jsou krásné výhledy na celé Vysoké Taury s monumentálním Grossglocknerem. Na východě spatříme Nízké Taury a Dachstein. Na severu Berchtesgadenské Alpy, na jihu pak Alpy Julské.
Program poznávacího zájezdu Vysoké Taury - Schareck
1. - 2. den
Po noční nonstop jízdě přes Linz a Salzburg dorazíme ráno do údolí Angertal k lanovce (21,50 EUR), která nám pomůže dobýt vrchol Turchlwand (2.537 m). Horskými loukami a pastvinami sestoupíme zpět k autobusu. Den zakončíme v lázeňském městě Bad Gastein, které nás ohromí honosnou architekturou kasin a drahých hotelů. Naším přechodným domovem však bude útulný hostel.
3. den
Po vydatné snídani vyrazíme z hostelu busem do lyžařského střediska Sportgastein, odkud začneme pěkně zostra stoupat kolem jezer Bockhartsee pod vrchol Bockhart (2.245 m). V horním jezeře dáme otužileckou koupačku. Po hřebeni postupně a nenápadně nabereme další výškové metry až k horské chatě Niedersachsenhaus (2.451 m). Ubytujeme se a užijeme západ slunce přímo pod horou Schareck (3.123 m) z verandy chaty.
4. - 5. den
Z chaty vyrazíme za východu slunce na lehko po stezce směrem k vrcholu Schareck (3.123 m). Po jeho dobytí sestoupíme kolem naší chaty dolů do Sportgasteinu a busem se přesuneme k penzionu. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu (19 EUR) a rozjedeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
Termíny zájezdu Vysoké Taury - Schareck
Zobrazit podobné zájezdy-
NEJKRÁSNĚJŠÍ FERRATY Rakousko7 900 KčVlastníPolopenze3 dny 18. 07. 2025 - 20. 07. 2025
-
ZAHRADNICKÝ VELETRH V Rakousko4 990 KčAutobusemSnídaně2 dny 30. 08. 2025 - 31. 08. 2025
-
ZELL AM SEE, POHODOVÉ Zell am See9 700 KčAutobusemPolopenze6 dní 15. 07. 2025 - 20. 07. 2025
-
SEMMERING - DRÁHA UNESCO Rakousko9 990 KčAutobusemSnídaně4 dny 25. 10. 2025 - 28. 10. 2025
-
TYROLSKO - SVĚT Tyrolské Alpy12 950 KčAutobusemPolopenze6 dní 20. 08. 2025 - 25. 08. 2025