Florencie - Řím - Tivoli, poklady Itálie a památky UNESCO
Poznávací zájezdy Itálie. Kam se s námi podíváte? Florencie - Tivoli - Řím - Vatikán. Řím je kolébkou západoevropské civilizace a křesťanství. Florencie je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance. Byly to právě obrazy a sochy Botticelliho, Michelangela, Donatella a dalších, jež učinily z Florencie jedno z předních center umění na světě.
Program poznávacího zájezdu Florencie - Řím - Tivoli, poklady Itálie a památky UNESCO
1. den zájezdu V odpoledních hod. odjezd z ČR do Itálie.
2. den zájezdu Ráno příjezd do FLORENCIE (UNESCO) - kolébky renesance. Starobylé město je překvapivě celistvým celkem a většinu památek obejdeme pěšky. Prohlídka Piazza de Signoria se sochou Davida, Palazzo Vecchio, Piazza del Duomo, Dóm, Giottova kampanila, dóm St. Croce, kostel San Lorenzo a kaple Medicejských s Michelangelovými náhrobky, Ponte Vecchio. Odjezd na ubytování.
3. den zájezdu Slavné zahrady a vily TIVOLI (UNESCO) populární letovisko bohatých Římanů v období renesance. Návštěva extravagantního paláce Villa d´Este, pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči, stinnými cestami a velkolepými fontánami - letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně rozsáhlý komplex Hadriánovy vily - antické sídlo a zahrady císaře Hadriána. Příjezd do „věčného města“ ŘÍM (UNESCO), málokde se svědectví minulosti a současnosti doplňují tak harmonicky, jako právě zde. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností - pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská, Koloseum – symbol města, Forum Romanum - s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., Kapitol - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2. stol., Pantheon - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Fontána di Trevi – největší římská fontána je díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě, Španělské schody, večerní atmosféra uliček.
4. den zájezdu VATIKÁN (UNESCO) hlava katolické církve - náměstí sv. Petra, bazilika sv. Petra na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další, možnost výstupu na kopuli s krásným výhledem na celý Řím, Vatikánská muzea - s úchvatnými sbírkami antického umění a Sixtinskou kaplí s Michelangelovým Posledním soudem. Dokončení prohlídky města - Piazza del Popolo s barokními kostely, Piazza Navona – nejkrásnější barokní náměstí s velkolepými fontánami. Večer odjezd do ČR.
5. den zájezdu Návrat do republiky v odpoledních hodinách.
Termíny zájezdu Florencie - Řím - Tivoli, poklady Itálie a památky UNESCO
Ceny od 6 947 Kč
![]() |
st 17.05.2023 – ne 21.05.2023 | Další termíny | Autobusem | Snídaně | 5 dní | 6 947 Kč |
![]() |
st 20.09.2023 – ne 24.09.2023 | Další termíny | Autobusem | Snídaně | 5 dní | 6 947 Kč |
-
ITÁLIE - NEAPOL, POMPEJE Itálie15 190 KčAutobusemPolopenze10 dní 23. 06. 2023 - 02. 07. 2023
-
12 959 KčLetecky - PrahaSnídaně4 dny 02. 07. 2023 - 05. 07. 2023
-
ITÁLIE - APULIE, Itálie17 490 KčAutobusemSnídaně11 dní 20. 07. 2023 - 30. 07. 2023
-
ISCHIA - SMARAGDOVÝ Ischia19 590 KčLetecky - PrahaPolopenze8 dní 09. 06. 2023 - 16. 06. 2023
-
GURMÁNSKÉ TOSKÁNSKO A Toskánsko9 990 KčAutobusemSnídaně6 dní 15. 08. 2023 - 20. 08. 2023