Zajímavosti Bulharska

vydáno 10. června 2015

Bulharsko, to je země plná zeleně, kopců, přátelských lidí a tisíce let historie. Hlavním lákadlem turistů je její dlouhé, písečné pobřeží Černého moře, které se může pochlubit svými překrásnými plážemi. Bulharsko však nenabízí jen průzračně čisté moře a prosluněné písčité pláže, ale kouzlo této půvabné země je také ve velkolepých horských oblastech, ve kterých jsou ukryty termální prameny, lázně a údolí, kde ucítíte vůni krásně kvetoucích rostlin a bylin.

Bulharsko je zemí, která je stále spojena s Ruskem, a proto se zde můžete setkat se dvěma jazyky - bulharština a ruština. Jedna z věcí, která vás zde určitě může překvapit, je jejich ANO a NE. Když uvidíte Bulhara kývat hlavou zleva doprava, znamená to ano, pokud z vrchu dolů, znamená to ne.

Maso, brambory, fazole, saláty a sýry jsou nejoblíbenějším jídlem lidí, které vzápětí zapíjí alkoholem.

Oblíbené destinace

Bulharský Nesebar v dnešní době přežívá spíše díky rybolovu a turistice. Každopádně je stále jednou z oblíbených destinací turistů. Nachází se na skalnatém poloostrově spojeném pevninou, kudy procházejí dlážděné uličky lemované kamennými a dřevěnými domky. Vzhledem k jeho starobylosti a uvolněné atmosféře je město každým rokem přeplněné nespočetným množstvím turistů.

Slunečné pobřeží se v posledních letech stalo nejmodernějším resortem v Bulharsku, které bylo oceněno prestižní modrou vlajkou za prokázané ekologické výhody. Dnes na Slunečném pobřeží tráví dovolenou tisíce turistů ročně. Luxusní hotely rozprostírající se podél nejdelších a nejširších písčitých pláží a křišťálově čisté moře je právě to, co Slunečně pobřeží turistům nabízí.

Další oblíbené destinace Bulharska jsou například Primorsko nacházející se cca 52km jižně od Burgasu, Obzor, který se může pyšnit svou 6 km nádherou písčitou pláží, letovisko Kiten na jihu Bulharska, oblast Zlaté písky s nejčistším pískem na pobřeží Černého moře, Svatý Vlas, Svatý Konstantin a mnoho dalších.

Památky v Bulharsku

Památník sovětské armády je sice kontroverzní, ale i přesto dominuje v Sofii jako socha, oslavující socialismus. Socha se skládá z páru bulharských vojáků Rudé armády.
 


Památník neznámého vojína v Sofii byl postaven za účelem poděkování tisíci bulharským vojákům, kteří padli ve válce za svou vlast.

Most Orlov je bulharský název pro most postaven roku 1891, který vede přes řeku Perlovska. V angličtině je známý jako Eagles Bridge. Na obou stranách tyčí 4 sochy orlů, dvě na jedné straně a dvě na druhé.

Synagoga Sofie je jednou z největších synagog v Evropě, kterou otevřeli v roce 1909. Sloužila pro místní židovskou komunitu žijící právě v Sofii. Uvnitř se nachází bohatá výzdoba z mramoru a největší lustr v zemi.

Vasil Levsky Monument je také známý jako apoštol svobody. Vasil Levsky byl prominentní vůdce v boji, aby osvobodil Bulharsko z osmánské nadvlády. Památka, která nese jeho jméno, měla být postavena už v roku 1873, ale vzhledem k nedostatku finančních prostředků byla dokončena až roku 1895.

Oblíbené zájezdy Bulharsko

Hotel SUN PALACE

Hotel SUN PALACE

****
Bulharsko, Slunečné pobřeží
PARADISE BEACH

PARADISE BEACH

****
Bulharsko, Svatý Vlas
BELLEVUE

BELLEVUE

***
Bulharsko, Zlaté Písky
Perla Beach

Perla Beach

****
Bulharsko, Primorsko

Podobné články

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

NOVÉ ZÁJEZDY A SLEVY NA E-MAIL

S námi se dovíte jako první o nových slevách např. Děti ZDARMA, Skipasy v ceně, Veletržní slevy a další.

• Srovnávání cen od cestovních kanceláří.
• Nejrychlejší cesta k nejnižší ceně zájezdu.
• Soutěže o ceny.

Ctíme vaše soukromí a svůj odběr můžete kdykoli zrušit.

NOVÉ ZÁJEZDY A SLEVY NA E-MAIL

S námi se dovíte jako první o nových slevách např. Děti ZDARMA, Skipasy v ceně, Veletržní slevy a další.

  • Srovnávání cen od cestovních kanceláří.
  • Soutěže o ceny.
  • Nejrychlejší cesta k nejnižší ceně zájezdu.
  • Novinky z Magazínu cestování - bezpečnostní situace, tipy na výlet a reportáže.
Ctíme vaše soukromí a svůj odběr můžete kdykoli zrušit.