Informace o Rakouských Alpách

vydáno 9. června 2015

Alpy jsou hlavním pohořím Evropy sahajícím od Středozemního moře ve Francii, přes Švýcarsko, Itálii a Rakousko do Slovinska. A právě Alpy tvoří značnou část povrchu Rakouska, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku, lyžování, snowboarding, jízdu na běžkách a další oblíbené zimní i letní sporty. Rakouské Alpy jsou nádherným místem, které vám nabízí nádherné historické památky, velkolepá jezera a ledovce, monumentální horské scenérie a samozřejmě také dobře udržované stezky a dlouhé sjezdovky v lyžařských střediscích, které sem lákají každoročně tisíce turistů, aby si užili to pravé lyžování v Rakousku.


Rakouské Alpy se pyšní také unikátní flórou a faunou. Rostlinami, které jsou pro horská úbočí Rakouska naprosto typické jsou Edelweiss, neboli Protěž alpská a Enzian, neboli Hořec jarní. Vydáte-li se na túry zdejší krajinou, pak se vám může poštěstit vidět kamzíky nebo kozorožce. Rakouské Alpy jsou skvělým místem pro dovolenou po celý rok! Ať už vás láká turistika, či lyžování v Alpách, dovolená v Rakousku je pro vás výbornou volbou.

Zajímavosti o Rakouských Alpách

Nejvyšším vrcholem Rakouských Alp je ledovec Grossglockner, který nabízí sjezdovky s možností lyžování po celý rok a 50 km dlouhou panoramatickou silnicí, která je snadno přístupná zejména v letním období a nabízí jedny z nejkrásnějších pohledů v Rakousku. Aby byl chráněn křehký ekosystém v okolí ledovce Grossglockner, vznikl zde národní park Vysoké Taury.

Rakousko se pyšní nejen nádhernými ledovci, ale také ledovcovými jeskyněmi. Tou nejznámější je Eisriesenwelten, která je největší přístupnou ledovcovou jeskynní světa. Rozhodnete-li se ji navštívit, pak se můžete těšit na krásné zmrzlé vodopády a další propracované ledové útvary. Prohlídky jsou pořádány s průvodcem a zpravidla trvají 75 minut. Avšak ledové útvary nejsou jediným lákadlem Eisriesenwelten, zdejší chodby a jeskynní síně zdobí také krápníky a mnohé z nich nesou i vlastní jméno.

Oblíbené zájezdy Rakousko

Hotel Tia Monte Smart

Hotel Tia Monte Smart

***
Rakousko, Serfaus - Fiss - Ladis
Berghotel Rudolfshütte

Berghotel Rudolfshütte

***
Rakousko, Uttendorf - Weissee
Hotel Brennerspitz

Hotel Brennerspitz

****
Rakousko, Stubaital
Vitalhotel Gosau

Vitalhotel Gosau

****
Rakousko, Dachstein West

Podobné články

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím