Parametry hledání
Upravit parametry
Uložit a hledat
Typ zájezdu
Délka pobytu
Cena
Úroveň ubytování
Cestovní kancelář


Uložit a hledat

Dovolená a zájezdy Střední Dalmácie

Nalezeno 246 výsledků
1 2 3 4 5 6 7 13 19 25 Další

Střední Dalmácie dovolená a zájezdy 2024

Dovolená a zájezdy Střední Dalmácie Chorvatsko all inclusive. Klasika mezi zájezdy českých turistů? Přece zájezdy do Chorvatska. Chorvatsko a především výběr dovolené ve Střední Dalmácii vás nikdy nezklame. Nádherné členité pobřeží, průzračné moře, vysoké hory, bílé skály a malebné vesnice. To vše doplňují luxusní hotely a tiché penziony, kde se dá snadno prožít krásná dovolená. Vyberte si zájezdy do Střední Dalmácie, kde moře zde bývá po celou sezonu teplé a počasí slunečné, vhodné pro vaše letní aktivity koupání, válení na pláži, potápění nebo zde podniknete výlety za historickými památkami či výlety lodí k ostrovům střední Dalmácie.

Dovolená ve Střední Dalmácii

Dovolená ve Střední Dalmácii. Navštivte na své dovolené ve Střední Dalmácii města zapsaná mezi památky UNESCO Split a Trogir, město Omiš, turistická letoviska vtisknuta mezi moře a hory na Makarské rivieře, Živogošče, Baška Voda, Podgora nebo Brela. Vydejte se na ostrovy Korčula, Brač, Vis nebo ostrůvek Biševo.

Zájezdy do Střední Dalmácie

Tato oblast Chorvatska kolem Jaderského moře se rozprostírá přibližně mezi městy Primošten na severu a městem Gradac na jihu. Je to jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí, členité pobřeží bohaté na nesčetné mořské zátoky, zálivy hluboko zaříznuté do pobřeží, poloostrovy, ostrovy a ostrůvky a to vše lemované vysokými horami, umělými či přírodními plážemi, skalisky, borovými lesy. Kolorit doplňují malebné vesničky s přístavy a rušná letoviska s hotely, apartmány a rodinné penziony, která ve Střední Dalmácii nikdy nepřerostla v megalomanská turistická centra. Když k tomu připočteme unikátní antické historické památky jsou zájezdy do Střední Dalmácie s jistotou volbou, se kterou stojí za to prožít letní dovolenou.

Oblíbená letoviska Střední Dalmácie

Přirozeným hospodářským i kulturním centrem celé oblasti, kam míří nejvíce turistů na dovolenou do střední Dalmácie, je město Split, které je také největším městem Dalmácie a důležitým přístavem. Město disponuje mezinárodním letištěm a turismu pomáhá také nová dálnice, která jej spojuje s centrálním Chorvatskem. Co nejvíce láká do Splitu turisty, jsou především antické památky, především Diokleciánův palác. Tyto unikátní památky byly zapsány do světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Mezi památky UNESCO bylo zapsáno i další chorvatské město, starobylý Trogir. Původní město obehnané hradbami leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo.

Z dalších oblíbených měst jmenujme například Primošten, rozkládající se terasovitě na poloostrově, který je s pevninou spojen jen úzkou šíji nebo menší městečko Živogošče. Krásná dovolená se ve střední Dalmácii dá prožít v mnoho dalších letoviscích, ale prim zda hraje letovisko, turistické centrum a lázně Makarská. Celá oblast je vtisknuta mezi moře a vysoké hory Biokovo se stejnojmenným národním parkem, proto název oblasti Makarská riviera.

Mezi oblíbená místa pro pobytové zájezdy patří i dva velké ostrovy, Hvar a Brač. Své zájezdy do střední Dalmácie si můžete zpestřit množstvím výletům, ke kterým Chorvatsko vybízí, výlety do hor Biokovo, výlety ke krasovým jezerům nebo se nechat zlákat okružní plavbou kolem ostrovů Vis, Biševo nebo Korčula.