Parametry hledání
Upravit parametry
Uložit a hledat
Typ zájezdu
Délka pobytu
Cena
Úroveň ubytování
Cestovní kancelář

Uložit a hledat
1 2 3 4 Další

Andorra dovolená a zájezdy 2024

Dovolená a zájezdy Andorra. Lákají vás letoviska s přírodnější a zajímavou atmosférou? Pak je pro vás tím pravým místem destinace Andorra, knížectví v jihozápadní Evropě ležící mezi Francií na severu a Španělskem na jihu v nadmořské výšce 900 až 2946 metrů nad mořem. Tento malý stát leží v kruhovité kotlině obklopen hřebeny Pyrenejí. Hlavní město Andorra la Vella se nachází v údolí řeky Valira. Dovolená v Andorra vás naprosto okouzlí, ať už se bude jednat o přírodní scenérie, rozmanité památky nebo místní kulinářství.

Zájezdy do Andorry můžete absolvovat také formou all inclusive, která vám zajistí naprosto poklidnou dovolenou bez jakýchkoliv starostí. Pokud tedy preferujete zájezdy do poklidnějších letovisek, kde naleznete kulturní i zábavný noční život, je pro vás Andorra jako stvořená. Andorra je členem několika mezinárodních organizací jako OSN a Rada Evropy, není však členem Evropské unie.

Zájezdy do Andorry

Zaujalo vás toto letovisko a rádi byste se o něm dozvěděli více? Andorra je knížectví v jihozápadní Evropě ležící mezi Francií na severu a Španělskem na jihu v nadmořské výšce 900 až 2946 metrů nad mořem. Zájezdy do Andorry si vás získají nejen díky naprosto skvělé atmosféře této země, ale i bohatým kulturním životem a spoustou další zábavy. Ačkoliv Andorra není oficiálně členem Evropské unie, je součástí celní unie EU. Pro obchod s průmyslovými výrobky je považována za člena EU, pro obchod se zemědělskými výrobky pak za nečlena.

Dovolená v Andoře

Dovolená v Andorra vám zajisté splní všechna vaše očekávání, odpočinete si od každodenního stresu a nabijete se novou pozitivní energií. Zájezdy do Andorry jsou pro vás k dispozici také ve formě all inclusive, která vám zajistí naprosto bezproblémový pobyt v této nádherné zemi. Hlavním zdrojem příjmů je cestovní ruch. Ročně navštíví Andorru až 15 milionů turistů, kteří si přijíždí zalyžovat a především za nákupy. Obyvatelé Španělska a Francie využívají možnosti nákupu zboží bez daní.

Příroda Andory

Andorra leží ve východní části Pyrenejí a je obklopena horami dosahujícími třítisícových výšek. Údolím řeky Valira probíhá hranice se Španělskem. Téměř polovina země leží v polohách nad hranicí lesa, jen na jihu je několik málo oblastí položených níže než 1000 m n. m. Na zalesněných svazích převažuje černá borovice. Klima je podobné jako v okolních zemích, jenom je díky velkým nadmořským výškám v zimě víc sněhu a jsou chladnější léta. Nejníže položené místo je Riu Runer, 840 m n. m. Nejvýše položené místo je Coma Pedrosa, 2946 m n. m.