Východní Turecko - po stopách starověkých ...


Kód zájezdu:

Poznávací zájezd Turecko - Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací

Turecko. Poznávací zájezd Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací.

Trasa: Nermut Dagi - Karakuş - Arsamei - Harran - Şanli Urfa - Mardin - Midiyat - Diyarbakir - Akhtamar - Cavustepe - jezero Van - Ararat - Ishak Paşa Sarayi - Ani - Kars - Erzurum - Bayburt - Amasya - Hattusas - Ankara.

Vydejte se s námi na podrobný poznávací okruh po východním Turecku. Poznejte hornaté a zalesněné pobřeží Černého moře, památky rozlehlé arménské říše, megalomanskou hrobku na vrcholu hory Nemrut Dagi ve výšce přes 2.000 metrů, posvátné město Urfa nedaleko hranice se Sýrií.

Do programu máme zařazen vnitrostátní let Istanbul – Malatya, kterým si zkrátíme přejezdy o 1.200 kilometrů a budeme mít více času na poznávání krás východního Turecka.

Program poznávací zájezd Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací

Program poznávací zájezd Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací:

1.den

Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Malatya, přílet v pozdních večerních hodinách.

2.den

Jeden z vrcholů našeho zájezdu do Turecka bude zcela jedinečná oblast hory Nemrut Dagi (Unesco), s hrobkou komagenského krále Antiocha. Vydáme se mikrobusy za poznáváním nejvýznamnějších památek z dob Kommagenského království.

Římský most
z doby císaře Septimia Severa, skalní reliéfy v ARSAMEI a hrobka královen na kopci Karakuş. Uměle navršený vrchol hory Nemrut Dagi ve výšce 2.100 metrů s terasami vyzdobenými sochami řeckých bohů a krále Antiocha.

3.den
HARRAN
– místo spojené s prorokem Abrahámem, typické hliněné domy ve tvaru úlů, komplex arabské univerzity z 8. stol. Şanli Urfa – místo narození proroka Abraháma s významnými mešitami a bazény s posvátnými kapry.

4.den

Terasovitě vystavěné středověké město MARDIN s několika kostely a medresami a nedaleko něj ležící rozsáhlý komplex kláštera Deir Az-Zafaran založený r. 493. Městečko MIDIYAT s atmosférou dávno zašlých časů a několika kostely.

5.den

Putování za syrskými ortodoxními křesťany na planinu Türabdin – jeden z nejvýznamnějších a nejlépe dochovaných kostelů na planině Türabdin - Mar Gabriel. Odpoledne DIYARBAKIR – starobylé město s islámskými památkami a mohutným prstencem hradeb se 72 věžemi.

6.den

Přejezd k jezeru Van. Monumentální kráter vyhaslé sopky Nemrut Dagi (2.950 m. vysoká) s termálními prameny a studeným a teplým jezerem, možnost koupání nebo procházky po okolí.

7.den

Okruh kolem jezera Van: jezero Van je největší turecké jezero ležící v nadm. výšce 1.700 metrů. Jeden z nejlépe dochovaných arménských kostelů na ostrově AKHTAMAR. Pevnost z dob říše Urartu v ÇAVUŞTEPE.

8.den
VAN
– urartská pevnost Vankale (9. st. př.n.l.). Malebné Muradijské vodopády. Průjezd pod biblickou horu Ararat (5.165 metrů). Monumentální palác Ishak Paşa Sarayi nedaleko íránských hranic.

9.den

Přejezd podél arménské hranice do Karsu. ANI - zříceniny arménského města z raného středověku, bývalo zde 10.000 domů, 1.000 kostelů, monumentální hradby a pevnost, jedinečný kaňon řeky Achurjan.

10. den
KARS
- centrum severovýchodního Turecka s monumentální pevností a arménským kostelem 12 apoštolů. Monumentální středověký most COBANDEDE KOPRÜSÜ. Staré islámské město ERZURUM položené ve výšce 1 950 m n.m., se zajímavými medresami.

11. den
BAYBURT
- nejrozsáhlejší středověké opevnění v Turecku. Nádherná krajina v Pontském pohoří. Klášter SUMELA z 10. stol. přitisknutý ke skále v lesnatém národním parku nedaleko pobřeží Černého moře..

12.den

Přejezd po pobřeží Černého moře. AMASYA – městečko položené v kaňonu řeky Yeşilirmak se skalními hrobkami pontských králů a mnoha starými islámskými stavbami.

13.den
HATTUŞAŞ
(Unesco) – hlavní město říše Chetitů, Lví brána, rozsáhlé hradby, královský palác, chrámový komplex. Skalní svatyně Yazilikaya s reliéfy chetitských bohů.

14.den

Přejezd do ANKARY, návštěva Muzea anatolských civilizací, nejvýznamnější muzeum dokumentující památky nejstaršího lidského osídlení Malé Asie, zvláště památky na říši Chetitů. Přejezd do Istanbulu.

15.den

Odlet z Istanbulu zpět do ČR.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Istanbul – Malatya a Istanbul – Praha, letištní taxy, dopravu místním busem, 14x ubytování v hotelu, 14x snídani, 13x večeři, českého a tureckého průvodce, výjezd minibusy na Nemrut Dagi do výšky 2.100 metrů, komplex.pojištění vč. storna zájezdu 

Cena nezahrnuje
svozy na letiště (viz trasa L2) jsou možné pouze v květnovém termínu

Fakultativní příplatek
připojištění vyššího storna zájezdu 250 Kč


 


Uvedený zájezd je již vyprodán. Pro více informací, prosím, kontaktujte našeho operátora.


 

Turecko

Zde se dozvíte více informací o zemi Turecko

Tento zájezd se nachází v kategorii:

Kontaktujte nás

  • Jméno a příjmení:
  • Váš Telefon:
  •  
  • Váš Email:

Váš dotaz:

captcha Reload Image
(Rozlišujte velká a malá písmena)

Odeslat na e-mail

  • Váš Email:

Vaše poznámka:

captcha Reload Image
(Rozlišujte velká a malá písmena)


Trápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

Trápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Zobrazit všechny akce