Jemen Zájezdy 2014 / 2015


Líbí se mi

Slevy pobytů a cestování

-31%
Lyžování v Itálii se skipasy a polopenzí až na 6 dní

4 790 Kč 6 990 Kč TIP!

-50%
Pobyt s wellness a polopenzí pro dva na pomezí Čech a Moravy

1 799 Kč 3 625 Kč TIP!

Nalezeno 781 slev
Jemen

Jemen

Zájezdy Jemen. Léto se rychle blíží a vy stále nejste rozhodnuti, kde strávit svou letní dovolenou? Pokud se řadíte mezi příznivce zajímavého kulturního života a bohaté historie, pak se s námi vydejte do státu nazývaný Jemenská republika, jež z jihu omývají vody Arabského moře, z jihozápadu průliv Bab-al-Mandab a ze západu Rudé moře. Součástí Jemenu je také ostrov Sokotra, který leží 415 km na jihovýchod v Arabském moři. Zájezdy do Jemenu jsou skvělou příležitostí k načerpání nové energie a správného relaxu.

Zájezdy do Jemenu

Zdá se vám Jemen jako ideální místo pro strávení vaší letní dovolené? Pak neváhejte a vydejte se s námi do této oblasti, která oplývá bohatou historií a zajímavým kulturním bohatstvím, které vás zajisté zaujme již na první pohled. Dovolená v Jemenu je přímo rájem pro milovníky historie a výletů na zajímavá místa, pokud se k nim tedy řadíte, neváhejte a vydejte se zde s námi! Zájezdy do Jemenu jsou pro vás k dispozici také ve formě all inclusive, která vám zajistí naprosto bezproblémový pobyt v této zemi.

Dějiny Jemenu

Území Jemenu bylo během historie pod vládou mnoha říší a království. Nejznámější je říše Sabejská, která ovládala území mezi léty 750 před n.l. - 115 n.l. V roce 631 ovládl území Mohamed a začal se zde šířit islám. V 16. století se stal Jemen součástí Osmanské říše. Místní obyvatelé však vyhnali Turky v roce 1635. V roce 1839 zabrali velice strategický přístav Aden Britové. Město Aden leží na jihu Jemenu a je to největší přístav v zemi. Kdo kontroluje tento přístav, de facto kontroluje spojení mezi Rudým mořem a Indický oceánem. Turci znovu zabrali v 70. letech 19. století severní Jemen a udrželi ho až do začátku první světové války.

Doporučené hotely: Zájezdy Jemen 2014 / 2015

Další hotely v destinaci JemenTrápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

Trápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Zobrazit všechny akce