Irán Zájezdy 2014 / 2015


Líbí se mi

Slevy pobytů a cestování

-42%
Harrachov s wellness a dítětem do 10 let zdarma

2 490 Kč 4 320 Kč TIP!

-40%
Neomezený 4* wellness v Rožnově v oceněném hotelu Energetic

2 590 Kč 4 200 Kč TIP!

Nalezeno 1 145 slev
Irán

Irán

Zájezdy Írán. Rozhodli jste se navštívit tuto zajímavou zemi a seznámit se s jejími zvyklostmi a obyvatelstvem? Skvělá volba, zájezdy do Íránu vás zavedou až do muslimského státu v Přední Asii, který na západě sousedí s Irákem, na severozápadě s Tureckem, Arménií a Ázerbajdžánem. Zájezdy do Íránu vás seznámí s naprosto odlišnou kulturou a způsobem života, než jaký je vám známý a právě díky těmto faktorům byste si dovolenou v této lokalitě rozhodně neměli nechat ujít.

Zájezdy do Íránu

Zdá se vám Írán jako ideální místo pro strávení vaší letní dovolené? Pak neváhejte a vydejte se s námi do této oblasti, která oplývá bohatou historií a zajímavým kulturním bohatstvím, které vás zajisté zaujme již na první pohled. Dovolená v Íránu je přímo rájem pro milovníky historie a výletů na zajímavá místa, pokud se k nim tedy řadíte, neváhejte a vydejte se zde s námi! Zájezdy do Íránu jsou pro vás k dispozici také ve formě all inclusive, která vám zajistí naprosto bezproblémový pobyt v této zemi.

Historie Íránu

Ve starověku zde vznikly rozlehlé říše Médů a perských Achaimenovců, o nichž často píší klasičtí řečtí spisovatelé, poté si teritorium podmanil Alexandr Veliký, makedonští Seleukovci, parthští Arsakovci a perští Sásánovci, až nakonec Persii obsadili a islamizovali kočovní Arabové, politicky sjednocení vystoupením Muhammadovým. Arabští chalífové z rodu Umajjovců a později Abbásovců začlenili íránské kraje do své nadnárodní říše sahající od Maroka až do střední Asie, ale již v 9. století se jejich stát začal rozpadat. V Persii poté vládly různé dynastie, většinou cizího původu, a již ve 13. století přišli noví dobyvatelé, Mongolové v čele s Čingischánem. Ti v oblasti založili tzv. říši ílchánů, zahrnující i Irák s částí Afghánistánu, Pákistánu a Turkmenistánu, avšak již po století následovalo nové období partikularismu.

Doporučené hotely: Zájezdy Irán 2014 / 2015

Tajuplná Persie  Poznávací zájezd

Irán - Poznávací zájezd

Tajuplná Persie

  • Doprava: letecky
  • Odlet z: Praha
  • Strava: polopenze
  • Cena od: 52 721 Kč -11% (58 990 Kč)

Další hotely v destinaci IránTrápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

Trápí vás zavazadlová kila navíc? + 8 kg ZDARMA! [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

LYŽOVÁNÍ - Sleva za včasný nákup 5 - 15 % [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Skandální Last Minute SLEVY až 43% [více]

Zobrazit všechny akce