Zajímavosti Bulharska

vydáno 10. června 2015

Bulharsko, to je země plná zeleně, kopců, přátelských lidí a tisíce let historie. Hlavním lákadlem turistů je její dlouhé, písečné pobřeží Černého moře, které se může pochlubit svými překrásnými plážemi. Bulharsko však nenabízí jen průzračně čisté moře a prosluněné písčité pláže, ale kouzlo této půvabné země je také ve velkolepých horských oblastech, ve kterých jsou ukryty termální prameny, lázně a údolí, kde ucítíte vůni krásně kvetoucích rostlin a bylin.

Bulharsko je zemí, která je stále spojena s Ruskem, a proto se zde můžete setkat se dvěma jazyky - bulharština a ruština. Jedna z věcí, která vás zde určitě může překvapit, je jejich ANO a NE. Když uvidíte Bulhara kývat hlavou zleva doprava, znamená to ano, pokud z vrchu dolů, znamená to ne.

Maso, brambory, fazole, saláty a sýry jsou nejoblíbenějším jídlem lidí, které vzápětí zapíjí alkoholem.

Oblíbené destinace

Bulharský Nesebar v dnešní době přežívá spíše díky rybolovu a turistice. Každopádně je stále jednou z oblíbených destinací turistů. Nachází se na skalnatém poloostrově spojeném pevninou, kudy procházejí dlážděné uličky lemované kamennými a dřevěnými domky. Vzhledem k jeho starobylosti a uvolněné atmosféře je město každým rokem přeplněné nespočetným množstvím turistů.

Slunečné pobřeží se v posledních letech stalo nejmodernějším resortem v Bulharsku, které bylo oceněno prestižní modrou vlajkou za prokázané ekologické výhody. Dnes na Slunečném pobřeží tráví dovolenou tisíce turistů ročně. Luxusní hotely rozprostírající se podél nejdelších a nejširších písčitých pláží a křišťálově čisté moře je právě to, co Slunečně pobřeží turistům nabízí.

Další oblíbené destinace Bulharska jsou například Primorsko nacházející se cca 52km jižně od Burgasu, Obzor, který se může pyšnit svou 6 km nádherou písčitou pláží, letovisko Kiten na jihu Bulharska, oblast Zlaté písky s nejčistším pískem na pobřeží Černého moře, Svatý Vlas, Svatý Konstantin a mnoho dalších.

Památky v Bulharsku

Památník sovětské armády je sice kontroverzní, ale i přesto dominuje v Sofii jako socha, oslavující socialismus. Socha se skládá z páru bulharských vojáků Rudé armády.
 


Památník neznámého vojína v Sofii byl postaven za účelem poděkování tisíci bulharským vojákům, kteří padli ve válce za svou vlast.

Most Orlov je bulharský název pro most postaven roku 1891, který vede přes řeku Perlovska. V angličtině je známý jako Eagles Bridge. Na obou stranách tyčí 4 sochy orlů, dvě na jedné straně a dvě na druhé.

Synagoga Sofie je jednou z největších synagog v Evropě, kterou otevřeli v roce 1909. Sloužila pro místní židovskou komunitu žijící právě v Sofii. Uvnitř se nachází bohatá výzdoba z mramoru a největší lustr v zemi.

Vasil Levsky Monument je také známý jako apoštol svobody. Vasil Levsky byl prominentní vůdce v boji, aby osvobodil Bulharsko z osmánské nadvlády. Památka, která nese jeho jméno, měla být postavena už v roku 1873, ale vzhledem k nedostatku finančních prostředků byla dokončena až roku 1895.

Oblíbené zájezdy Bulharsko

COMPLEX ORCHIDEA

COMPLEX ORCHIDEA

***
Bulharsko, Albena
Hotel Izola Paradise

Hotel Izola Paradise

****
Bulharsko, Slunečné pobřeží
Hotel Kotva

Hotel Kotva

***
Bulharsko, Slunečné pobřeží
Les Magnolias

Les Magnolias

****
Bulharsko, Primorsko

Podobné články

Nejblíbenější zájezdy
Exim Tours
od 25 390 Kč
Blue Style
od 30 390 Kč
Palma Travel
od 33 890 Kč
Siam Travel
od 32 605 Kč
Zobrazit další ceny CK
Blue Style
od 13 590 Kč
Palma Travel
od 14 590 Kč
Exim Tours
od 16 990 Kč
TopFly
od 17 480 Kč
Kentlucky
od 18 680 Kč
Fischer
od 20 990 Kč
Striatum
od 22 690 Kč
Firo Tour
od 23 290 Kč
Pantour
od 11 390 Kč
Siam Travel
od 24 101 Kč
Zobrazit ceny 8 dalších CK
Exim Tours
od 1 654 Kč
Čedok
od 4 406 Kč
Nev-Dama
od 4 590 Kč
Firo Tour
od 5 590 Kč
Zobrazit další ceny CK
Palma Travel
od 33 690 Kč
Fischer
od 34 990 Kč
Arcadia Air
od 35 130 Kč
Firo Tour
od 41 290 Kč
Natour
od 42 300 Kč
Kentlucky
od 47 100 Kč
Čedok
od 55 921 Kč
Rainbow Tours
od 65 333 Kč
Exim Tours
od 78 390 Kč
ESO Travel
od 55 290 Kč
Zobrazit ceny 8 dalších CK
Nejčtenější články
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím