Nesebar - cesta za slávou

vydáno 9. června 2015

Na malém skalnatém poloostrově nedaleko Burgasu, spojeném s pevninou jen úzkým, uměle vytvořeným násypem, naleznete letovisko Nesebar, které je opravdovým klenotem Bulharska a Černého moře. Kromě krásných pláží zde naleznete také celou řadu historických památek, jako jsou sochy, kostely atd, díky nimž se Nesebar dostal na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Nesebar je krásné město a pyšní se muzei s obsáhlými sbírkami. Na rozdíl od jiných letovisek, jako je například Sozopol, nabízí hned několik kvalitních hotelů přímo v historické části města, což vám zajišťuje jedinečný kulturní zážitek. Navíc zde můžete podniknout výlety do nedalekého letoviska Slunečné pobřeží, které se nachází na druhé straně zátoky. Využijte naši nabídku zájezdů do Bulharska a užívejte si krásnou a spokojenou dovolenou na slunných plážích Nesebaru.

Historie Nesebaru

Nesebar je nejen kouzelným letoviskem, ale také městem s velmi dlouhou historií. Původně bylo město založeno řeckými kolonisty a sloužilo jako prosperující přístav. V této době zde vzniklo několik chrámů a krásných řeckých soch. V průběhu prvního století př.n.l. se stal Nesebar cílem římských útoků a jeho význam postupně klesal.

Ve 4.století našeho letopočtu, pod byzantskou nadvládou, získalo město opět svůj věhlas jako obchodní, náboženské a kulturní centrum. V průběhu 20. Století začal Nesebar ztrácet svůj obchodní vliv, ale rostl zájem o dovolenou v této lokalitě. Rezervujte si i vy zájezdy do Nesebaru a poznejte na vlastní oči krásy Bulharska.

Podobné články

Oblíbené zájezdy Bulharsko - Nesebar

SOL NESSEBAR BAY & MARE

SOL NESSEBAR BAY & MARE

****
Bulharsko, Nesebar
Hodnocení 80%
Celkem 1 recenze
Festa Panorama

Festa Panorama

****
Bulharsko, Nesebar
Hodnocení 90%
Celkem 1 recenze
Hotel Bilyana Beach

Hotel Bilyana Beach

****
Bulharsko, Nesebar
Hodnocení 89%
Celkem 5 recenzí
Sol Nessebar Palace

Sol Nessebar Palace

*****
Bulharsko, Nesebar
Hodnocení 90%
Celkem 1 recenze
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

SOUTĚŽ O POBYTY

Napište recenzi k hotelu
a každý týden soutěžte
o pobyt pro 2 osoby

Soutěžit o pobyty